Úspěchy školy
16. 4. 2018
eurorebus JUNIOR

Úspěch nováčků

Ve škole proběhla zeměpisná soutěž  Eurorebus. Uspěli jsme v ní, a tak jsme postoupili do krajského kola konaného v Praze. Za tým 1. stupně bojovali - Rosťa Mašek ze 3. třídy, Marek Roll ze 4. třídy  a já - Tomáš Vodrážka z 5. třídy.

Naše kategorie soutěžila jako první. Vyplnili jsme testy a odpovídali na otázky z přírodovědy, zeměpisu, dějin i astronomie, zkrátka se prověřil náš všeobecný přehled.

Pak následovalo napínavé vyhlášení. V naší kategorii Junior jsme se umístili druzí a postoupili do celostátního kola.

Moc jsme si to užili a těšíme se za dva měsíce opět do Prahy.

Držte nám palce!

Za tým 1. stupně T. Vodrážka.

 

Eurorebus     Eurorebus

11. 3. 2018
Staré pověsti české - 5.A - Mgr. V. Jaklová

Historie nás zajímá

Naše území bylo za dávných časů obsazeno Slovany. O nich se zachovaly pověsti, které později sepsali někteří kronikáři.

Také my jsme si zahráli na kronikáře, kteří sbírají úryvky z dějin, zapsali a sestavili knihu pověstí. Obrázky velmi zdařile dokreslil náš spolužák Tomáš Snížek.

Povedla se nám a chceme se s ní pochlubit i Vám.

                                                                                             ZŠ Hradská žáci 5.A,

                                                           třídní učitelka Mgr. Věra Jaklová

Fotodokumentaci najdete v sekci FOTOGRAFIE.

 

 


14. 11. 2017
Školní časopis

Úspěch školního časopisu ZŠ Hradská

V pátek 10. listopadu 2017 se v Brně konalo setkání tvůrců školních časopisů spojené s vyhlášením výsledků celorepublikové soutěže „Školní časopis roku 2017“.

Organizátorem soutěže je Asociace středoškolských klubů České republiky, Katedra mediálních studií a žurnalistiky Masarykovy univerzity a podporuje ji Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Syndikát novinářů ČR.

Letošní ročník se stal součástí Multimediálního dne 2017 na Fakultě sociálních studií v Brně. Do atria fakulty se na jeden den stěhovaly redakce nejvýznamnějších českých médií, aby se účastníci setkání mohli podívat, jak pracuje Česká televize, Český rozhlas, MF Dnes, iDnes.cz, Newsweek a další. Celá akce byla určena nejen redakcím časopisů základních škol, ale i školám středním a také studentům Masarykovy univerzity.

Školní časopis ZŠ Hradská Podhradník se zúčastnil v dubnu krajského kola soutěže, kde získal 3. místo. Do Brna byli pozváni čtyři členové redakce s doprovodem, sbírat zkušenosti se vydali žáci 9. A Denisa Jůzlová, Monika Krupičková, Adéla Rozsypalová a Vojtěch Lukáš.

Po prezentaci účastníků proběhlo v aule školy slavnostní zahájení. Během dopoledne nabízela fakulta celou řadu seminářů a workshopů, přístupných všem účastníkům. Česká televize ukazovala, jaká videa jsou pro televizi zajímavá, jak je nabízet a zpracovávat, aby se dostala do vysílání, jak začít vysílat na sociálních sítích. Přiblížila také zpracování nejsledovanějšího zpravodajství pro děti – Zpráviček. Kameraman ČT zajímavě vyprávěl o využití dronu při novinářské práci. Pro děti z redakcí základních škol byl připraven workshop Jak se dělá časopis a Sdílení školních redakcí. Zkrátka – bylo z čeho vybírat.

Příjemným překvapením pro náš časopis bylo před polednem slavnostní vyhlášení a předání diplomů v kategoriích soutěže „Školní časopis roku 2017“ pro základní školy. V kategorii Titulka Podhradník získal 2. místo, v hlasování redakcí místo první.

Odpoledne program pokračoval, ale času už moc nezbývalo. V každém případě jsme získali rady od těch nejpovolanějších, profesionálních novinářů. Deváťáci prožili den na půdě vysoké školy spolu se staršími studenty, sami absolvovali semináře, které si vybrali.

Budeme se snažit, aby příští ročník soutěže byl pro nás ještě úspěšnější.

Mgr. Jana Bakešová