Projekt Comenius - Pojďme si hrát společně
V následujících článcích můžete sledovat nejnovější projekt naší školy - ZŠ HRADSKÁ V HUMPOLCI - jehož název zní LET´S PLAY TOGETHER / POJĎME SI HRÁT SPOLEČNĚ. Je zaměřen na výměnu didaktických her, výukových materiálů a sdílení příkladů dobré praxe mezi pedagogy. Žákům umožňuje tato mezinárodní spolupráce (Španělsko, Portugalsko, Norsko, Polsko, Slovensko a Česká republka) vyzkoušet si své školní znalosti anglického jazyka v reálném životě.
7. 7. 2015
Kniha hádanek a databáze didaktickcýh her

Završením spolupráce mezi partnerskými školami našeho projektu jsou dva finální produkty - Kniha hádanek a Databáze didaktických her. Kniha je objemné dílo obsahující nejlepší anglické hádanky, kvízy a křížovky s krásnými dětskými ilustracemi. Vytvořili ji společně žáci ze všech šesti škol. Bude sloužit i jako učební pomůcka v hodinách anglického jazyka. Databáze didaktických her obsahuje více než 50 her rozdělených podle jednotlivých předmětů. Hry jsou vhodné k procvičení a opakování dané látky, jsou dobrou motivací a zpestřením výuky.

Na KNIHU HÁDANEK se můžete podívat zde (Calameo.com):

Kniha hádanek

KNIHA HÁDANEK

Na DATABÁZI DIDAKTICKÝCH HER se můžete podívat zde (Calameo.com):

Databáze her

DATABÁZE HER

29. 6. 2015
České setkání

Video z českého setkání v rámci projektu Comenius si můžete prohlédnout zde:

Video z českého setkání

VIDEO z českého setkání (youtube)

24. 6. 2015
Slavnostní zahájení výstavy

V úterý 23.5.2015 se ve škole konalo slavnostní zahájení výstavy našeho projektu. Žáci 5.A si připravili na úvod krátký kulturní program. Po té přestřižením symbolické pásky otevřeli výstavu, která mapuje dvouletou historii projektu. Výstava obsahuje práce dětí a fotografie ze setkání v partnerských zemích.

Na fotografické zachycení tohoto dne se můžete podívat zde (Smilebox):

Slideshow - květen 2015

SLIDESHOW FOTOGRAFIÍ ze zahájení výstavy