Akce školy
10. 5. 2021
Vodní svět na ZŠ Hradská

 
Pokud svět funguje normálně, tráví děti téměř třetinu svého času ve škole. Prostředí, ve kterém prožijí tak podstatnou část dětství by mělo být příjemné a inspirativní. Proto má i naše škola třídy a chodby vyzdobeny pracemi žáků a pedagogů. Najdeme zde velkoformátové obrazy, které děti vytvořily pod vedením pedagogů, řadu nástěnek s tím, co se jim povedlo a na co jsou pyšné. Jediný prostor, kterému se zatím okrašlovací snahy vyhnul, byly šatny, a přitom to je první místo, které je ráno po příchodu vítá.
Tento velký prostor plný skříněk v nejnižším patře školy má charakteristický architektonický prvek v podobě osmi betonových sloupů, které celý prostor rozdělují. Jedna z kolegyň přišla s nápadem namalovat na sloupy vodní svět, aby vypadaly jako pohled do akvária.
Když bylo jasné, že distanční výuka brzo neskončí, využili jsme možnost mít individuální konzultace a oslovili vybrané žáky ze všech ročníků druhého stupně s nabídkou účastnit se toho výtvarného projektu. Všichni souhlasili a dobrovolně tráví volný čas mezi on-line hodinami prací na „svém“ akváriu. Postupně museli zvládnout techniku malby na tento netradiční formát. Každý ze sloupů nese rukopis svého autora a v tom spočívá kouzlo celého projektu. Jedním z tvůrců je i žákyně 9. třídy, která odchází na výtvarnou školu a zanechá nám tak připomínku svého umění. Práce ještě neskončily, ale již nyní se to v šatně hemží žraloky, chobotnicemi, delfíny a celou řadou prazvláštních ryb.
 

 


27. 4. 2021
Školní časopis - jaro 2021

Vychází nové číslo ŠKOLNÍHO ČASOPISU!

KE STAŽENÍ ZDE (pdf).

Školní časopis


21. 12. 2020
Školní časopis - prosinec 2020

Vychází nové číslo ŠKOLNÍHO ČASOPISU!

KE STAŽENÍ ZDE (pdf).

Školní časopis